آتش سوزی عصر امروز گلخانه  در مسیر وادی رحمت، صدمات جانی نداشت.

به گزارش روابط عمومی، عصر امروز طی گزارشات شهروندان به سامانه 125 و اعلام مشاهده آتش سوزی نسبتا گسترده یک گلخانه سرپوشیده در مسیر وادی رحمت، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، اکیپی از آتش نشانان ایستگاه شماره 14 را به فرماندهی جواد پور جهت بررسی و اطفائ حریق عازم محل حادثه کرد.

آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اعلام اطفاء حریق سریع این حادثه بیان داشت؛ عصر امروز پس از گزارش وقوع این حادثه ،آتش نشانان بلافاصله به محل حادثه اعزام و شاهد آتش سوزی نسبتا گسترده یک گلخانه سرپوشیده در محوطه فضای باز، واقع در مسیر وادی رحمت ، ابتدای شهرک فناوری شدند که در حال گسترش و سرایت به انبار نگهداری علوفه دامی و محل نکهداری دام ها بود که بلافاصله با واکنش سریع، این آتش سوزی از چند جهت مهار و کنترل شد.

وی افزود: آتش نشانان در ادامه عملیات آتش سوزی را به صورت کامل اطفاء  و با بررسی محل و انجام اقدامات لازم و پیشگیرانه ، محل مذکور را ایمن سازی کرده و به ایستگاه مربوطه مراجعت کردند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به گرم شدن هوا و احتمال بروز آتش سوزی های اینچنینی، از مسئولین گلخانه ها و شهروندان در خواست کرد؛ جهت پیشگیری از وقوع حوادث ، موارد زیر به خاطر بسپارند:

ـ هرگز سیگار روشن را  در طبیعت پرتاب و رها نکنیم.

ـ هنگام گردش و پیک نیک‌ در طبیعت از خاموش بودن ته سیگار حتماً مطمئن شویم

ـ در صورت لزوم برای بر پا کردن آتش جایی را انتخاب کنیم که به گیاهان حتى پوشش کوتاه و تنک علف‌ها ارتباطى نداشته باشد؛ بستر خشک کف مرتع و طبیعت مانند یک فیتیله و با سرعت باور نکردنى در انتقال آتش به اطراف عمل می‌کند و چند دقیقه غفلت براى شروع آتش‌سوزى خارج از کنترل کافیست.

ـ از روشن کردن آتش در کنار درختان جدا خودداری کنیم.

ـ در صورت نیاز به آتش، حتما از منقل و گاز پیک نیکی استفاده کنیم.

ـ هنگام ترک محل از خاموش بودن آتش اطمینان کامل حاصل کنیم؛ خاکستر آتش را با آب و خاک کاملا خاموش کنیم.

ـ مراقب پرت کردن شیشه های رها شده در طبیعت باشیم ، زیرا با متمرکز کردن نور آفتاب مانند ذره بین، ریسک بروز آتش‌سوزى حتى در ماه‌هاى آینده را افزایش می‌دهد.

 

ـ

 

 

 


 

1195316
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
2816
1656
11498
11498
1195316


آی پی آدرس شما:34.228.143.13

Template Design:Dima Group