با تلاش آتش نشانان دو شهروند از آتش سوزی پاساژ شهریار نجات یافت

 

به گزارش روابط عمومی، عصر امروز به هنگام برشکاری تانکر گازوئیل در موتورخانه پاساژ شهریار  واقع در خیابان شریعتی تبریز، آتش سوزی شدیدی رخ داده و دو شهروندی که در باشگاه بدنسازی مجاور موتورخانه، گرفتار دود و آتش شده بودند، با تلاش آتش نشانان از مرگ حتمی نجات یافتند.

حجت الاسلام  موسوی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در این باره بیان داشت:پس از اعلام وقوع این حادثه به سامانه ۱۲۵، گروهی از آتش نشانان ایستگاه شماره ۱۰ به فرماندهی شمس به محل حادثه شتافته و شاهد وقوع آتش سوزی شدیدی در موتورخانه پاساژ شدند که شعله های آتش به شدت زبانه کشیده و دود غلیظی نیز در حال متصاعد شدن بود.

وی ادامه داد: در اثر شدت حرارت، آتش سوزی در حال سرایت به باشگاه بدنسازی مجاور موتورخانه بود که آتش نشانان با واکنش سریع ، از گسترش حریق پیشگیری کرده و دو مرد جوانی را که در باشگاه بدنسازی و در میان دود غلیظ گرفتار شده بودند، به بیرون منتقل و از مرگ حتمی نجات دادند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: این حادثه در اثر بی احتیاطی و برشکاری تانکر گازوئیل موتورخانه رخ داده بود .

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان شبانه روزی آماده ارایه خدمات ایمنی هستند از شهروندان درخواست کرد:

به هنگام مشاهده هر گونه حادثه :

1- خونسردی خود را حفظ نمایید و با تلفن ۱۲۵ تماس بگیرید.

2-  آدرس دقیق محل حادثه را اعلام نموده و یک محل مشخص مانند مسجد ، مدرسه ، مغازه و غیره را ذکر کرده تا نیروهای عملیاتی محل حادثه را سریعتر پیدا کنند.
3- درصورت وجود فرد و يا افراد گرفتار در محل حادثه، اطلاعات لازم را به فرمانده عمليات انتقال دهيد.
4- نوع حادثه رخ داده را ذکر کنید.
5-هنگام رسيدن نيروهاي‌‌عملياتي، محل را جهت انجام عمليات به‌‌صورت کامل تخليه‌‌كنيد.

 

 

 

 


 

1541311
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1916
5383
19978
19978
1541311


آی پی آدرس شما:34.235.143.190

Template Design:Dima Group