آتش در جان کارگاه تولیدی تکسون کفش در مایان

به گزارش امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، عصر امروز یک کارگاه تولیدی تکسون کفش در مایان طعمه حریق و با عملیات واکنش سریع آتش نشانان مهار و اطفاء حریق شد.

مهندس محمد قلیزاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اعلام این خبر اظهار کرد: عصر امروز طی گزارش وقوع این حادثه از سوی شهروندان به سازمان آتش نشانی ، دو تیم عملیاتی ایستگاه های 13 و 16 به همراه یک دستگاه تانکر آب به محل حادثه اعزام و بلافاصله عملیات اجرایی اطفاء حریق این حادثه را آغاز کردند.

وی ادامه داد: این آتش سوزی از قسمت کوره حرارتی کارگاه شروع و به شدت در حال سوختن و سرایت به سایر قسمت های کارگاه بود که تیم های علملیاتی حاضر، این آتش سوزی را در لحظات اولیه بروز حریق مهار کردند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به اینکه در این آتش سوزی صدمات جانی وجود نداشت افزود: این آتش سوزی موجب وارد آمدن خساراتی به مقداری از اجناس و قسمت هایی از کارگاه شده بود که مهار حریق در لحظات اولیه، مانع از گسترش حریق و خسارات شد.

وی بی احتیاطی و سهل انگاری را از مهمترین عوامل بروز آتش سوزی و حوادث در محیط های کارگاهی عنوان کرد و از تمامی مسئولین کارگاه ها درخواست کرد: آموزش ایمنی به کارگران را جزو اولویت های اقداماتی خود برای پیشگیری از بروز حوادث قرار دهند و با شناسایی عوامل خطر آفرین نسبت به رفع آنها در اسرع وقت اقدام کنند.

مهندس قلیزاده نحوه استفاده صحیح از کپسول های اطفاء حریق را ساده ترین و سریع ترین راه ممکن برای اطفاء حریق در زمان بروز حریق عنوان کرد و متذکر شد: مسئولین کارگاه ها می توانند با برگزاری کلاس های آموزشی عمومی ایمنی از سوی کارشناسان ایمنی ، نسبت به ارتقاء سطح آگاهی ایمنی کارکنان و کارگران خود اقدام کنند.