مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز از اطفاء آتش سوزی کولر آبی سالن کوثر رضوانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی،مطلبی با بیان این مطلب گفت:با حضور سریع آتش نشانان آتش سوزی کولر آبی سالن کوثر رضوانشهر ،در دقایق اولیه اطفاء شد.

مطلبی ادامه داد : بعد از ظهر امروز طی گزارشات پی در پی شهروندان به سامانه 125، مبنی بر  مشاهده وقوع آتش سوزی در  کولر آبی سالن کوثر رضوانشهر ،ستاد فرماندهی گروه حریق ایستگاه شماره 15 را به فرماندهی کریم پور عازم محل حادثه کرد.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از اطلاع به محل حادثه شتافته و شاهد وقوع آتش سوزی در یک دستگاه کولر آبی نصب شده در نزدیک بام شیروانی سالن کوثر رضوانشهر شدند که به شدت دچار آتش سوزی شده بود و هر چه سریعتر آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی و پس از قطع جریان برق با استفاده از آب خودروهای آتش نشانی آتش سوزی را اطفاء کامل کردند.

مطلبی تاکید کرد:شهروندان با مشاهده آتش سوزی دستگاه های برقی،هر چه سریعتر ابتدا اقدام به قطع جریان  کرده و سپس از خاموش کننده گاز co2 ( در محیط های بسته ) جهت اطفاء حریق استفاده نمایند و در صورتی که خاموش کننده مذکور در دسترس نباشد از خاموش کننده پودری استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: در اطفاء آتش سوزی دستگاه های برقی مانند کولر آبی،شهروندان پس از اطمینان کامل از قطع حتمی جریان برق و نبود هیچ گونه منبع ذخیره برقی در داخل دستگاه(جهت پیشگیری از برق گرفتگی)،از آب به عنوان ابزار اطفایی استفاده نمایند.