آتش سوزی کارخانه چاپ سلفون در شهرک سرمایه گذاری خارجی صوفیان، 8 نفر مصدوم در برداشت.


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی تبریز، ساعت 13:36 دقیقه بعد از ظهر امروز طی گزارشات مسئولین کارخانه به سامانه 125 و اعلام وقوع آتش سوزی مهیب، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تبریز بلافاصله اکیپ های عملیاتی حریق ایستگاه های شماره 13 ،16،3،2،4،1،14،7، و 5 را سریعا به محل حادثه اعزام کرد و اولین گروه اعزامی نیز پس از 12 دقیقه و در ساعت 13:48 دقیقه به محل حادثه رسیدند.
آتش پاد داوود طالب نژاد با اعلام خبر فوق گفت: پس از اطلاع رسانی وقوع این حادثه در ساعت 13:36 دقیقه آتش نشانان به محل حادثه اعزام و پس از حضور شاهد وقوع آتش سوزی مهیب و سنگین در محل کارخانه شدند که به شدت در حال سوختن بود. به طوری که زبانه کشیدن شعله های حریق و متصاعد شدن دود ار کیلومتر ها فاصله قابل رویت بود.
وی با اشاره به وجود حرارت زیاد حاصل از حریق و دود غلیظ افزود: آتش نشانان بلافاصله با ایجاد چندین گروه های عملیاتی، آتش سوزی را از چندین جهت مورد حمله قرار داده و به مقابله با شعله های حریق پرداختند و با توجه به اینکه دود غلیظی در حال متصاعد شدن بود، آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی و با رعایت اصول ایمنی، اقدام به مهار و کنترل حریق کردند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز تصریح کرد: حرارت زیاد موجود در محل حریق به اندازه ای بود که موجب خمیدگی و تخریب سقف سوله کارخانه شده و همین امر عملیات تردد و آبرسانی به محل حادثه را برای آتش نشانان مشکل ساز کرده بود.
طالب نژاد در ادامه با تاکید بر این که این آتش سوزی از ابتدای سال 96 جزء سخت ترین عملیات های اطفاء حریق بود، گفت:
از ابتدای سال 96 موارد مشابهی از این نوع آتش سوزی ها رخ داده بود که آتش سوزی بعد از ظهر امروز نیز جزء سخت ترین ، طاقت فرسا ترین و خطرناکترین آتش سوزی برای آتش نشانان بود که آتش نشانان دلیر و ایثار گر سازمان آتش نشانی با نهایت توان از عهده اطفاء حریق این حادثه برآمدند.
طالب نژاد خاطر نشان ساخت؛ متاسفانه در طی عملیات اطفاء حریق این حادثه 8 نفر از آتش نشانان و کارگران کارخانه دچار مصدومیت و مشکلات تنفسی شده بودند که 6 نفر از انها به صورت سر پائی درمان شدند.
وی افزود: در بین مصدوین حادثه، یک نفر از کارگران و یک نفر نیز از آتش نشانان به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند.
در این حادثه سازمان آتش نشانی با اعزام بالغ بر 100 نفر آتش نشان ،9 ایستگاه عملیاتی، 26 دستگاه خودرو از جمله فوماتیک، نردبان، تانکر و خودرهای تجهیزات و ... به عملیات اطفائ حریق پرداختند.
لازم به ذکر است، در عملیات اطفاء حریق این حادثه، غیر از آتش نشانی تبریز، آتش نشانان شهرستان های مرند، صوفیان شبستر، تسوج و شهرک سرمایه گذاری، نیز حضور داشتند.
طالب نژاد در پایان ، از کلیه عوامل نیروی انتظامی،اورژانس و تدابیر مناسب مدیریت شهرک سرمایه گذاری از جمله نصب شیر های هیدرانت در اطرف کارخانه ها که بهترین اقدام در جهت تامین آب خودروهای آتش نشانی بود، قدردانی کردند.

 

 

 

 


 

1026533
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
2104
2616
13210
13210
1026533


آی پی آدرس شما:54.234.228.78

Template Design:Dima Group