آتش پاد داوود طالب نژاد؛

دومین عملیات موفق آمیز آتش نشانان با نجات زن میانسال از میان دود و آتش یک ساختمان 5 طبقه در کوی استانداری تبریز رقم خورد.


به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی تبریز، حوالی ساعت 14 امروز، گزارش حریقی به مرکز پیام 125 اعلام شد که بر اساس اعلام وقوع این حادثه اکیپ اطفاء حریق ایستگاه شماره 5 به محل حادثه شتافتند.
آتش پاد طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز در این باره گفت: ساعت 14 امروز پس از اعلام حریق در طبقه سوم ساختمان به سازمان آتش نشانی ، آتش نشانان ایستگاه شماره 5 به سرعت به محل حادثه واقع در کوی استانداری تبریز شتافته و مشاهده کردند از طبقه سوم ساختمان دود غلیظی در حال متصاعد شدن است، به طوری که فضای داخل شیشه سکوریت بالکن ساختمان به طور کامل غیر قابل مشاهده است و یک زن میانسال نیز  در میان دود گرفتار و از بالکن طبقه پنجم، از آتش نشانان طلب امداد رسانی سریع دارد.
وی تصریح کرد: آتش نشانان  با مشاهده زن گرفتار و با اشاره به اینکه دود غلیظ حاصل از حریق تقریبا تمام ساختمان را احاطه کرده و احتمال گرفتار شدن افرادی دیگری از واحد های ساختمان نیز وجود  داشت، گفت:آتش نشانان سریعا به دستگاه های تنفسی مجهز شده و با رعایت اصول امداد و اطفاء به داخل ساختمان نفوذ کرده  و ضمن بررسی ساختمان از راهرو طبقات به طبقه سوم ساختمان رسیده و با نفوذ  به داخل واحد مسکونی مشغول اطفاء حریق شدند وگروه دیگری نیز تا انتهای طبقه پنجم به عملیات جستجوی  مصدومین احتمالی پرداخته و با باز کردن درب پشت بام ، اقدام به تخلیه دود ساختمان کردند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز افزود: گروهی از آتش نشانان که مشغول جستجو در طبقات بودند، به سرعت خود را به  طبقه پنجم ساختمان  رسانده و زن 57 ساله را با استفاده از دستگاه تنفسی آتش نشانی  از خطر دودزدگی و مسمومیت با دود نجات داده و به بیرون انتقال دادند.
وی خاطر نشان ساخت: گروهی از آتش نشانان که مشغول اطفاء حریق بودند ، مشاهده کردند این آتش سوزی از قسمت آشپرخانه طعمه حریق و خسارات شده و به طبع آن سایر اتاق های منزل نیز دچار دود زدگی شده اند.
آتش پاد طالب نژاد افزود: آتش نشانان بلافاصله عملیات اطفاء حریق را ادامه داده و در کمترین زمان آتش سوزی را مهار و اطفاء کامل کردند.
شایان ذکر است، آتش نشانان پس از اطمینان از اطفاء کامل حریق و اقدامات ایمن سازی محل حادثه به ایستگاه مربوطه بازگشتند.

 

 

 

 


 

1109060
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1929
2663
15463
15463
1109060


آی پی آدرس شما:100.24.46.10

Template Design:Dima Group