2 حادثه آسانسور و رها سازی 6 شهروند گرفتار

به گزارش روابط عمومی،آتش نشانان در 2 عملیات امدادی با واکنش سریع، 6 شهروند گرفتار را از داخل کابین آسانسور رها سازی کردند.

آتش پاد داوود طالب نژاد با اعلام خبر فوق بیان داشت: بعد از ظهر امروز وقتی که ساکنان ساختمان مسکونی واقع در کوی الهی پرست، متوجه توقف کابین آسانسور در طبقه دوم ساختمان 6 طبقه شدند،بلافاصله با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک رسانی کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تبریز بلافاصله تیم امداد و نجات سازمان آتش نشانی را رهسپار محل حادثه کرد.

وی افزود: در حادثه مشابه دیگری که در خیابان سرباز شهید رخ داد،  آتش نشانان ایستگاه شماره 20 به محل حادثه  شتافته و شاهد توقف کابین آسانسور در ما بین طبقات شدند که با رعایت اصول ایمنی نفرات محبوس را به بیرون منتقل کردند.

آتش پاد طالب نژاد، خاطر نشان ساخت: در عملیات امدادی کوی الهی پرست، آتش نشانان یک خانم 40 ساله و دختر نوجوان 12 ساله را به بیرون منتقل و در عملیات امدادی خیابان سرباز شهید، آتش نشانان 4 نفر شهروند خانم، ۴۰ساله، ۲۹ ساله، ۲۷ ساله و ۱۷ ساله از داخل کابین آسانسور به بیرون منتقل کرده و با ارایه توصیه های ایمنی لازم به ساکنین ساختمان، به ایستگاه مربوطه مراجعت کردند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، با اشاره به اینکه استفاده نادرست و نابجا از آسانسور و عدم رعایت موارد ایمنی می تواند دردسر ساز شود، از شهروندان درخواست کرد:

?بیش از ظرفیت آسانسور،سوار نشوید و منتظر دفعه بعد بمانید.
?• سعی نکنید به زور وارد آسانسور شوید ، منتظر کابین بعدی بمانید.
?اجازه دهید مسافران از آسانسور خارج شوند سپس شما سوار شوید.
?• هرگز سعی نکنید جلوی بسته شدن درب را بگیرید، منتظر دفعه بعد بمانید.
?• افرادی را که جلوی شما قرار دارند هنگام خروج هل ندهید.
♦️• اگر کابین بین طبقات توقف کرد، وحشت نکنید، و در صورت بروز مشکل سعی کنید با شماره ۱۲۵ تماس بگیرید.

 

 

 

 


 

1109106
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1975
2663
15509
15509
1109106


آی پی آدرس شما:100.24.46.10

Template Design:Dima Group