شروع فصل گرما و مشاهده حیوانات موذی در مناطق شهری

جانشین مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز از افزایش حیوانات موذی در مناطق مسکونی به علت آغاز فصل گرما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز، هادی بدری با بیان اینکه آغاز فصل گرما یکی از عوامل حضور حیوانات موذی از جمله انواع مارها و خزندگان مختلف در شهرها علی الخصوص در حاشیه شهر می باشد، گفت: بحث خطرات حیوانات موذی از موضوعات مهم و گسترده می باشد که سازمان آتش نشانی با ارائه خدمات رایگان و حضور به موقع از آسیب رسیدن به شهروندان جلوگیری می نماید.

وی افزود: افزایش دما و حضور شهروندان در طبیعت یکی دیگر از عوامل حضور و انتقال حیوانات موذی از جمله مارها در مناطق مسکونی می باشد که شروندان در هنگام سفر و گردش دقت کافی را در این مورد داشته باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی با شماره 125 تماس حاصل نمایند تا آتش نشانان با حضور به موقع از حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

بدری اظهار داشت:آتش نشانان با تجربه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، با آمادگی کامل جهت به دام انداختن حیوانات وحشی و موذی از جمله سگ، سوسار، روباه، عقاب، جغد، مارها، موش و ... اعلام می دارد تا شهروندان بدون هیچ دغدغه و مشکی به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

 

 

جانشین مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز در ادامه با بیان اینکه با آغاز فصل بهار دوره تكثیر كلنی‌های زنبور عسل شروع و تا اواخر بهار ادامه یافته و در مواردی برای شهروندان دردسر ساز می شود، گفت: در این دوره سه ماهه فصل بهار، شهروندان اغلب شاهد تجمع جمع کثیری از زنبوران عسل در شاخ و برگ درختان، گوشه هایی از ساختمان، منازل و ... می شوند که در مواردی موجب ترس و اضطراب آنان می شود.

 

 

 

بدری با اشاره به اینکه اکثر شهروندان با نحوه جمع آوری زنبوران عسل آشنایی کافی ندارند، افزود: اغلب شهروندان با مشاهده این گونه تجمعات به دلیل ترس از زنبور گزیدگی، سعی در پراکنده کردن زنبوران عسل با استفاده از آب، خاک و ... می کنند که این می تواند موجب عصبانیت زنبوران عسل شده و به اطرافیان حمله ور شوند، در این صورت ارتباط با سامانه 125 سازمان آتش نشانی و استمداد از نیروهای آتش نشانی بهترین راهکار برای حل این مساله می باشد که شهروندان می توانند بهره مند شوند.

 

 

 

 


 

1541352
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1957
5383
20019
20019
1541352


آی پی آدرس شما:34.235.143.190

Template Design:Dima Group