درد سر ساز شدن کندوی زنبور عسل برای شهروندان

بعد از ظهر امروز با اعلام مشاهده یک کندو طبیعی بر روی شاخه ای از درخت صنوبر، واقع در کوچه ای از نگین پارک تبریز و درخواست امداد رسانی از آتش نشانان برای جمع آوری کندو، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه شماره 18 را به فرماندهی عابد پور عازم محل حادثه کرد.

موسوی سرپرست روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز،در این باره بیان داشت؛ آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه، شاهد یک کندو عسل در شاخه ای از درخت صنوبر شدند که بلافاصله با  استفاده از تجهیزات امداد و نجات، و بدون رساندن آسیب به زنبورها، کندو را از روی شاخه های درخت برداشته و به نگرانی اهالی محل پایان دادند.

 وی با اشاره به اینکه اغلب شهروندان با مشاهده این گونه تجمعات به دلیل ترس از زنبور گزیدگی، سعی در پراکنده کردن زنبوران عسل با استفاده از آب، خاک و ... می کنند، افزود:
 این گونه اعمال ناآگاهانه از سوی شهروندان می تواند موجب عصبانیت زنبوران عسل شده و به اطرافیان حمله ور شوند، که در این صورت ارتباط با سامانه 125 سازمان آتش نشانی و استمداد از نیروهای آتش نشانی بهترین راهکار برای حل این مساله می باشد که شهروندان می توانند بهره مند شوند.