30 فروردين 1398 ساعت 12:57


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

افزایش توان عملیاتی گروه امداد و نجات کوهستان  با بهره مندی از آتش نشانان جوان

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز از افزایش توان عملیاتی گروه امداد و نجات کوهستان این سازمان با جذب آتش نشانان جوان خبر داد. 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، آمادگی جسمانی بالا برای انجام عملیات های امدادی را از مهمترین فاکتور های این تیم عنوان کرد و افزود: تیم عملیاتی امدادی کوهستان سازمان آتش نشانی تبریز در طول سال و در شرایط های بد آب و هوا با طی مسیر های صعب العبور، عملیات های سخت و نفسگیری را تجربه می کند و لازم است که این تیم امدادی با تداوم اجرای برنامه های آموزشی، آمادگی تیمی خود را برای اجرای عملیات های مختلف حفظ کرده و مسیر های صعب العبور را نیز بشناسند.

وی با اشاره به ورود آتش نشانان جوان به گروه امداد و نجات کوهستان که آموزش های ویژه تکاوری، رزمی، کار در ارتفاع، صعود و فرود و ... را در بدو ورود به سازمان آتش نشانی آموخته و مهارت های لازم را کسب کرده اند، افزود: با تکیه بر این تخصص و برای جوان گرایی تیم امداد و نجات کوهستان و بهره مندی آتش نشانان جوان از تجارب پیشکسوتان این رشته، امید است بر توان عملیاتی و امدادی این گروه افزوده شود.  

وی تلاش اخیر گروه امداد کوهستان سازمان آتش نشانی تبریز را برای نجات پسر نوجوان از عمق 1200 متری دره ییلاق قانقانلی چیچکلی را از مهمترین عملیات های نجات این سازمان در سال جاری عنوان کرد و افزود:تیم عملیاتی امداد کوهستان با بهره مندی از نیروی های متخصص، جوان و کارآمد از پتانسیل عملیاتی بهتری برخوردار است و می توان از این تیم در عملیات های سخت تر نیز بهره مند شد.

 

 

  

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز متذکر شد؛ تیم امداد کوهستان ضمن اجرای کلاس ها و برنامه های آموزشی، مانور های تخصصی مرتبط را نیز به مرحله اجرا درآورده است که عملیات نجات در ارتفاعات، ساختمان های مرتفع از دیگر مهارت های این گروه می باشد.

 

 

 

 

 


 

1343944
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1757
3338
16174
16174
1343944


آی پی آدرس شما:54.91.121.255

Template Design:Dima Group