آتش پاد داوود طالب نژاد؛
افزایش توان عملیاتی تیم غواصی سازمان با ورود 10 آتش نشان غواص ماهر

?اعضای جدید گروه غواصی سازمان آتش نشانی تبریز پس از طی دوره آموزشی تخصصی ، موفق به اخذ گواهینامه معتبر بین المللی شدند.
?به گزارش روابط عمومی، گروه غواصی امداد و نجات سازمان آتش نشانی تبریز با ثبت نام  50 نفر از آتش نشان  علاقمند به رشته تخصصی غواصی، از شش ماهه اول سال 96 و پس از طی یک دوره 3 ماهه، تعداد 10 نفر از آتش نشان شهرداری کلانشهر تبریز، به جمع گروه تخصصی غواصان پیوستند.


?آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز درباره اهداف تکمیل گروه غواصی اظهار داشت:
با اشاره به اینکه در سال های اخیر سیلاب های مختلفی در سطح استان آذربایجان شرقی رخ داده و موجب غرق تعدادی از هموطنان شد و با توجه به اینکه سازمان های آتش نشانی تبریز، در مواقع بحران به شهرستان های استان نیز امدادرسانی می کند، لازم بود جهت تکمیل این گروه غواصی اقدامات لازم و اساسی صورت گیرد.
?وی تصریح کرد: گذشته از مواقع بحران، هموطنان در مواقعی در اثر بی احتیاطی یا عدم مهارت کافی در شنا  ، در آب سد های استان دچار غرق شدگی می شوند. بنابراین با در نظر گرفتن شرایط فوق از جمله مواقع بحران و عادی، در هر شرایط لازم بود گروه غواصی سازمان تکمیل و به صورت آماده باش در سازمان آتش نشانی، مستقر شود.

 

 


?آتش پاد طالب نژاد افزود: با  بررسی ضروریات و مقدمات این دوره غواصی،  از بین آتش نشانان علاقمند به رشته تخصصی غواصی و با اخذ آزمون عملی از نفرات شرکت کننده ، 10 نفر انتخاب و به دوره آموزشی تخصصی سه ماهه غواصی راه یافتند و مجوز حضور در تیم غواصی سازمان را گرفتند.
?مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز، ادامه داد: دوره آموزشی غواصی با اجرای کلاس های تئوری در ایستگاه شماره 2 و کلاس های عملی در سد امند ، دریاچه مصنوعی  سازمان عون بن علی و  با نظارت گل قاسمی مسئول آموزش نیاز سنجی عملیات تداوم یافت و پس از سه ماه آموزش متوالی به اتمام رسید.

 

 


?وی خاطر نشان ساخت: نفرات تحت تعلیم، پس از اخذ دومین آزمون علمی و عملیاتی و کسب نمرات قابل قبول ، موفق به کسب گواهینامه معتبر غواصی تک ستاره بین المللی شدند که امید است با ادامه این روند، آتش نشانان غواص در آینده نزدیک پس از کسب آموزش های لازم دیگر، به کسب گواهینامه دو ستاره بین المللی نایل آیند.
 
?طالب نژاد متذکر شد؛ آتش نشانان غواص در طی کسب مهارت ویژه غواصی ، با مهارت های ویژه قایق رانی نیز آشنایی هایی لازم را پیدا کردند.

 


?گفتنی است، هم اکنون 15 نفر آتش نشان غواص به صورت آماده باش ، در سازمان آتش نشانی تبریز آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

 

 

 

 


 

1109159
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
2028
2663
15562
15562
1109159


آی پی آدرس شما:100.24.46.10

Template Design:Dima Group