استقرار آتش نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی در حوادث شب چهارشنبه پایان سال

آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز، با اعلام آماده باش ویژه سازمان در روز چهارشنبه سوری گفت:  بر اساس برنامه ریز های انجام یافته در راستای پیشگیری از حوادث  و امداد رسانی به شهروندان، آتش نشانان در روز چهار شنبه سوری به صورت ویژه با استقرار خودروها به همراه تجهیزات کامل در میادین و مراکز شهر به صورت آماده باش در خدمت شهروندان خواهند بود.
آتش پاد طالب نژاد تصریح کرد؛ ضمن اینکه کلیه ایستگاه آتش نشانی به صورت آماده هستند، تعدادی از آتش نشانان موتور سوار نیز با دستگاه های خاموش کننده سیار  AFT  با گشت زنی در سطح شهر و نقاط مهم و پر تجمع شهری، به امداد شهروندان خواهند شتافت.

 

 

  

 

وی متذکر شد؛ امسال نیز متفاوت از سال های گذشته و در راستای افزایش ایمنی بازار با نصب جعبه های آتش نشانی و شیرهای هیدرانت ، تعدادی از آتش نشانان به صورت گشت پیاده در داخل بازار تبریز، در حال تردد و گشت زنی هستند و جهت سهولت در تردد شهروندان ،امسال از موتورسیکلت های چهار چرخ نیز استفاده نشده است

همچنین شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه حادثه ، کارشناسان گشت پیاده سازمان آتش نشانی را در جریان امور قرار داده و از آنها درخواست، امداد رسانی نمایند.

 

  

 

آتش پاد داوود طالب نژاد با اشاره به این شعار ایمنی که" یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد"  گفت:

ما مخالف برگزاری جشن و سرور در میان شهروندان نیستیم ، بلکه در گذشته نیز آیین های سنتی زیبایی در این ایام برگزار می شد که در نهایت با خوشی و شادی به پایان می رسید. اما متاسفانه در سال های اخیر با ورود بعضی فرهنگ های نا متناسب از جمله روشن کردن آتش در حجم های گسترده، استفاده از مواد محترقه خطرناک و ... که اغلب منجر به آتش سوزی های مهیب می شود.

وی ادامه داد: گذشته از موارد فوق الذکر، بعضا شهروندان دست به اعمال کاملا نا ایمن و خطر ناکی می زنند که صرف نظر از آتش سوزی های خانمان سوز و صدمات جانی، بعضا موجب مرگ شهروندان نیز می شوند.

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز توصیه کرد؛ مواظب کودکان و نوجوانان باشید و به آنها بیاموزید که یک لحظه کوتاه شادی و آتش بازی را نبایستی با صدمات جانی جبران ناپذیر عوض بکنند.

 وی در پایان از شهروندان خواست  در صورت مشاهده هرگونه حریق و حادثه با شماره 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز تماس حاصل کرده و موارد ایمنی زیر را نیز به یاد داشته باشند.

  1. از آتش بازی كودكان جلوگیری کنید.
  2. از آتش زدن بوته و هیزم درکنارخودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنید.
  3. مایعات و مواد آتش زا از جمله نفت، بنزین و كبریت را در اختیار و یا در دسترس كودكان قرار ندهید.
  4. انباری و زیر زمین و هر نقطه ای از منزل را كه احتمال می دهید فرزندانتان از آن به عنوان محل اختفا و نگهداری مواد محترقه استفاده كنند، مورد بازرسی مكرر قرار داده و حتی المقدور از رفت آمد كودكان و نوجوانان به این محل ها جلوگیری کنید.
  5. در صورتی که لباس گشاد بر تن دارید از نزدیك شدن به آتش یا پریدن از روی آن جدا خودداری کنید.
  6. از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری كنید.
  7. نگهداری مواد محترقه نیاز به مراقبت و شرایط خاصی دارد و قرارگرفتن آنها درکنار حرارت و یا در هوای گرم و در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می کند.
  8. برای پیشگیری از پرتاب موشك، فشفشه و سایر مواد آتش زا به داخل منازل از باز گذاشتن پنجره ها درچهارشنبه سوری خودداری كنید.
  9. از انداختن اسپری یا هر نوع وسیله مشابه به داخل آتش خودداری کنید.
  10. از ریختن هر نوع مایعات قابل اشتعال به داخل آتش که می توانند موجب شعله ور شدن آتش شود، خودداری کنید.

 

 

 

 

 


 

1109118
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1987
2663
15521
15521
1109118


آی پی آدرس شما:100.24.46.10

Template Design:Dima Group