03 فروردين 1398 ساعت 21:10


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

   

 

 

 با تلاش گروه کوهستان آتش نشانی تبریز پسر نوجوان از عمق 1200 متری دره  ییلاق قانقانلی چیچکلی  نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی تبریز، صبح امروز با اعلام گرفتار شدن پسر نوجوانی در میانه دره ییلاق قانقانلی چیچکلی اکیپ عملیاتی امداد و نجات کوهستان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز  به فرماندهی راوندی عازم محل حادثه شدند.

آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با  اعلام خبر فوق اظهار کرد؛ صبح امروز پس از اعلام وقوع این حادثه از سوی هلال احمر مبنی بر گرفتاری پسر نوجوان در میانه دره ییلاق قانقانلی چیچکلی،  اکیپ امداد و نجات کوهستان سازمان آتش نشانی تبریز به حادثه شتافته و پس از حضور شاهد سقوط یک پسر نوجوان 18 ساله به میانه دره شدند که وی پس از سقوط و آسیب دیدگی از ناحیه پای راست، در میانه دره محبوس و منتظر امداد رسانی آتش نشانان بود.

وی با اشاره به عمق و شیب خطرناک این دره ،درباره عملیات امدادی این حادثه بیان داشت ؛ آتش نشانان سریعا با بررسی و شناسایی محل ایمن، با ایجاد کارگاهی در بالای کوه، به محل سقوط فرود کرده و  پس از  دسترسی به وی با رعایت اصول ایمنی امداد و نجات در حوادث کوهستان، مصدوم را با کمک گروه کوهستان و پس از طی مسافت حدود 30 کیلومتر مسیر صعب العبور  و صعود  نزدیک به 1200 متر ارتفاع ، مصدوم را به سطح  زمین منتقل و در اختیار خانواده قرار دادند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه منطقه ییلاق قانقانلی چیچکلی خارج از حوزه خدمات رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری می باشد، اما به دلیل نیاز به تخصص امدادی سازمان آتش نشانی تبریز و حساسیت زمانی برای امدادرسانی، گروه امدادی این سازمان جهت امداد رسانب عازم محل حادثه شدند.

گفتنی است، این پسر نوجوان 18 ساله عصر دیروز به دره سقوط کرده بود که ضمن تلاش اهالی ییلاق، موفق به نجات وی نشده بودند و پسر نوجوان به مدت 14 ساعت گرفتاری در میانه این دره ، با تلاش و جدیت گروه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش نشانی تبریز نجات یافت.

آتش پاد داوود طالب نژاد از شهروندان در خواست کرد؛ به هنگام سقوط در دره یا هر نوع پرتگاه و قرار گرفتن در شرایط ناایمن، بدون هیچ گونه حرکات اضافی که منجر به سقوط دوباره به عمق پرتگاه شود،منتظر امداد رسانی گروه های امدادی باشند.

 

 

 

 


 

1275324
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
کل بازدید
1736
3846
20137
20137
1275324


آی پی آدرس شما:54.82.99.169

Template Design:Dima Group